Hakkımda

Songül Bayram
  • Adı SoyadıSongül Bayramlı
  • Doğum Tarihi13 Haziran 1975
  • MilliyetTürkiye
  • Deneyim15 Yıl
  • AdresMuğla
  • FreelanceEvet

Songül Bayramlı, 13 Haziran 1975 tarihinde Muğla’da dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini memleketinde aldıktan sonra lise tercihini İzmir’den yana yaptı. İzmir’de tamamladığı lise eğitiminden sonra üniversite eğitimine İstanbul’da devam etme kararı aldı ve tercihi Mimarlık Fakültesinden yana oldu.

Çocukluk yıllarından itibaren çevre faktörünün de etkisiyle yüzmeye karşı fazladan bir ilgisinin olması ona üniversite hayatında, okulunun yüzücüler klubünde bir kapı açtı. Akademik başarısı ile yüzme hobisini aynı anda ilerleten Songül Bayramlı, bu iki tutkusundan hiçbir zaman vazgeçmedi.

Liseye başladığı ilk yıllarda çizim yapmaya ilgisi vardı ve bu alanda ilerleme arzusu hep aklındaydı.

Çizim yeteneği ve bu işi tutkuyla yapıyor olması onu çevresindeki öğrencilerden ve iş hayatındaki rakiplerinden her zaman bir adım ileri taşımıştır. Bu sayede İstanbul gibi imkanları fazlasıyla geniş olan bir şehirde, mesleğini yürütmekte zorlanmamış aksine alanında sivrilmeye devam etmiştir. Meslek hayatında geçirdiği yirmi sene bu yeteneği köreltmemiş aksine geliştirmesine fayda sağlamıştır.

Çocukluk yaşlarından itibaren hayvanlarla arasında ayrı bir bağ olduğuna inanan Songül Bayramlı, fırsat buldukça barınaktaki hayvanlarla ilgilenmekten ya da sokaktaki hayvanlar için çabalamaktan büyük keyif alır.

İş yerinde geçirdiği yirmi senenin ardından, freelancer çalışarak son yıllarda daha verimli olacağına inanan Songül Bayramlı, evden yürüttüğü çalışmalarla hala birçok firmayla ortaklık sürdürmeye devam etmekte ve bireysel olarak kendisine başvuran müşterilerle de bütün özverisiyle ilgilenmektedir.

Hobileri, şefkatle ilgilendiği evcil hayvanları, ailesi ve işi arasında yirmi senedir sağlıklı bir döngü sürdürmeye çalışan Songül Bayramlı, bir mimar olarak hem İstanbul’a hem de bir çok şehirden müşterileri ile çalışma hayatını devam ettirmektedir.

 

songül bayram kimdir, songül bayram haberleri, songül bayram kim, songül bayram işleri


Deneyim

1999 - 2000 Stajyer

Mimarlık Ofisinde 1 Yıllık Stajyerlik eğitimi gördü.

2000 - 20012 Mimarlık Ofisi

Stajyer olarak girdiği iş yerinde devam 12 yıl devam etti. 4 kez en iyi mimar olarak seçildi.

2012 - 2020 İç Mimarlık Ofisi

Muğla'ya taşındıktan sonra 3 yıl iç mimar olarak çalıştı ardından Yönetim ekibine dahil oldu ve 5 yıl daha görevini sürdürdü. Daha sonrasında freelancer olarak çalışmaya başladı.

2021 - Günümüz Freelancer

Daha verimli olacağına inandığı için artık freelancer olarak çalışıyor

Eğitim

1981 - 1989 İlkokul - Ortaokul Eğitimi

İlk ve Ortaokul eğitimini Muğla da tamamladı.

1990 - 1993 Lise Eğitimi

Ortaokuldan Sonra ailesiyle birlikte İzmir'e taşındı ve lise eğitimini orada gördü.

1995 - 1999 Mimarlık Fakültesi Eğitimi

Mimarlık Eğitimini üstün başarıyla tamamladı.

Beceriler

AutoCAD
%100
Proje Tasarımı
%100
3ds Max
%95
Photoshop
%80
Illustrator
%60

Songül

Bayram